Ефективна робота міських служб – запорука благополуччя населення Першотравенська

На черговому засіданні виконавчого комітету, яке 12 липня провела міський голова Оксана Вінницька, були розглянуто 2 основних, 4 у порядку контролю та 7 різних питань.

Повідомляє сайт Першотравенськ Сьогодні з посиланням на Першотравенську міську раду.

Серед найважливіших питань, які наразі є нагальними для міста, членами виконкому було розглянуто питання щодо стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги з населення та суб’єктів господарювання усіх форм власності за 2016 рік та І півріччя 2017 року. За інформацію Наталі Клименко, в.о. начальника міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, в 2016 році з 177 виконавчих документів по стягненню заборгованості на суму 1 млн 971 тис. грн було завершено 68 на суму 980 тис. 974 грн. На початку 2017 року виконанню підлягав 151 виконавчий документ на суму 1 млн 491 тис. 47 грн. Протягом І півріччя було повністю завершено 9 документів на 74 тис. грн. Наразі на виконанні перебуває 24 документи, за якими з осіб систематично стягується заборгованість на суму 174 тис. грн. На зауваження міського голови та членів виконкому щодо неефективної роботи виконавчої служби Н.Клименко зазначила, що з серпня 2016 року працює одна, у той час, як у відділі по штату 6 одиниць. Вона пояснила, що через низьку зарплатню та законодавчі вимоги щодо наявності повної вищої юридичної освіти у спеціалістів, знайти у місті працівників для виконавчої служби практично неможливо. Оксана Вінницька запропонувала керівниці виконавчої служби та директору Першотравенського МЖКП І.Кривенко щомісяця проводити робочі зустрічі, обмінюватись інформацією та коригувати спільні дії з метою ефективної роботи щодо стягнення боргів зі споживачів житлово-комунальних послуг.

Культура у місті – на високому рівні

У порядку денному також слухалось питання про роботу міського відділу культури за І півріччя 2017 року. Виконуюча обов’язки начальника відділу Ольга Деребчинська доповіла, що за цей період на утримання закладів культури спрямовано понад 4,6 млн грн. З початку 2017 року міським відділом культури проведено 32 загальноміських заходи, на які спрямовано понад 250 тисяч гривень. Всього проведено 195 культурно-мистецьких заходів. Два будинки культури, у яких працюють численні гуртки, ансамблі, зразкові та народні колективи забезпечують високий рівень загальноміських свят та супроводжують яскравими концертними програмами урочисті зібрання з нагоди державних та професійних свят. Ольга Деребчинська зазначила, що за відгуками, городянам особливо сподобалось новорічне свято «В колі друзів», яке за ініціативою міського голови проводиться другий рік поспіль вночі 1 січня на площі біля ялинки. Велику кількість першотравегнців зібрали також свято Масляної з цікавими призовими конкурсами та День міста з дискотекою, яка цьогоріч супроводжувалась лазерним шоу.

При будинках культури «Україна» та «Шахтар» активно діють 14 колективів художньої самодіяльності. В БКМ «Україна» сценічним мистецтвом оволодівають 147 учасників, в БК «Шахтар» – 432 учасники. Школу естетичного виховання відвідують 143 учні, 30% з яких – діти пільгових категорій, які отримують музичну освіту за рахунок міського бюджету. В міській бібліотеці нараховується 3718 читачів. Там систематично проходять презентації книг, літературні години, вечори та інші культурно-масові заходи. За звітний період книжковий фонд міської бібліотеки поповнено новою літературою та передплачено періодичні видання на суму понад 25 тисяч гривень. Спостерігається, що помітно зростає кількість молодих людей та містян старшого віку, які надають перевагу друкованим виданням, попри велику кількість інтернет-джерел.

За кошти міського бюджету в сумі 56,2 тис. грн виготовлено проектно-кошторисну документацію та отримано експертні звіти на капітальні ремонти гардеробної та спортивної зали в БК «Шахтар». Проведено поточний ремонт системи опалення будинків культури на суму понад 4 тисячі гривень.

На засіданні виконкому було затверджено розмір плати за навчання в школі естетичного виховання м. Першотравенська на 2017-2018 навчальний рік. Як відмітила Ольга Деребчинська, плата залишається на рівні минулого навчального року: фортепіано, гітара, спів – 175 грн; баян, акордеон – 130 грн; домра, балалайка – 80 грн; струнно-смичкові та духові інструменти – 75 грн. Цим рішенням також доповнено перелік пільгових категорій дітей, які мають право на безоплатне навчання у школі естетичного виховання. Це діти, батьки яких стали інвалідами внаслідок участі в ліквідації аварії на Чорнобильскій АЕС, при виконанні інтернаціонального обов’язку в Афганістані та діти, батьки яких загинули або проходять військову службу в зоні проведення антитерористичної операції. Право на пільгу призначається, якщо сукупний прибуток на члена сім’ї не перевищує величину межі малозабезпеченості.

Штрафи за адміністративні порушення – до міського бюджету.

Про роботу адміністративної комісії при виконавчому комітеті Першотравенської міської ради за І півріччя 2017 року на засіданні виконкому доповів перший заступник міського голови Іван Сороковий. Протягом 6 місяців адмінкомісією проведено 2 засідання, на яких розглянуто 23 справи про адміністративні правопорушення, в тому числі: 11 справ за протоколами, які складені працівниками Першотравенського відділення поліції, та 12 справ за протоколами, що склали представник приватних підприємств «Комунальщик -1, 2, 3, 4». За результатами розгляду 22 адмінсправ, 16 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, з них: на 1 особу накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження, а на 15 осіб накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 8 551 грн; 5 адміністративних матеріалів повернуто у зв’язку з неналежним оформленням адміністративних справ; 1 справа – направлена за належністю. До адміністративної відповідальності притягуються порушники благоустрою міста та правил утримання собак та котів, за доведення неповнолітніх до стану сп’яніння», за недотримання додержання тиші після означеного часу тощо.

У структурі територіального центру відбулись зміни, але послуги залишились якісними

Доповідаючи про роботу Першотравенського територіального центру надання соціальних послуг за І півріччя 2017 року в.о. директора цієї служби Ірина Бурикіна поінформувала, що на підставі законодавчих актів України, у грудні 2016 року рішенням міської ради було перейменовано, а у березні поточного року ліквідовано відділення соціально-медичних послуг і, натомість, створено два відділення: денного перебування і організації надання адресної натуральної та грошової матеріальної допомоги. Протягом півріччя працівники терцентру, одночасно з наданням якісних послуг, виявляли громадян похилого віку і інвалідів та визначали їх потреби у наданні соціальних послуг. Відділенням соціально-медичних послуг, яке функціонувало у складі терцентру до 01.03.2017 року обслуговано 49 громадян похилого віку та інвалідів. За два місяці на продукти харчування людей, які оздоровлювались у відділенні, витрачено 19 тис. грн бюджетних коштів, що в розрахунку на одну особу в день при одноразовому харчуванні становить 21,5 грн.

З 1 березня 2017 року у відділенні денного перебування відповідно до державного стандарту соціальні послуги надаються громадянам похилого віку та інвалідам, які мають часткове порушення рухової активності, частково не здатні до самообслуговування та не мають медичних протипоказань для перебування в колективі, а також потребують сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, організації дозвілля і відпочинку. У відділенні громадянам похилого віку та інвалідам надається одноразове дієтичне харчування. Обов’язковими компонентами харчування є страви з м’яса курки та риби, свіжі овочі, випічка. Вартість одноразового харчування громадян похилого віку та інвалідів у березні – червні склала 27,9 тис. грн, що становить 22 грн 82 коп. на одну особу у день. За цей період використано 46,9 тис. грн бюджетних коштів.

Відділенням денного перебування за березень-червень виявлено 45 самотніх та самотньо проживаючих громадян похилого віку та інвалідів. Станом на 1 липня 2017 року у відділенні надається соціальна послуга 29 особам похилого віку та інвалідам. Для підопічних відділення денного перебування організовували святкові засідання та чаювання у клубі дозвілля «Затишок»: до Різдва Христового, до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, до Дня Конституції України та до дня народження громадян, яким надається соціальна послуга у відділенні.

Соціальну допомогу вдома за звітний період надано 113 громадянам похилого віку та інвалідам. Серед них 93 одиноких та 20 самотньо проживаючих громадян похилого віку та інвалідів. Виявлено 16 громадян похилого віку та інвалідів, з них 14 особам було надано соціальну послугу догляду вдома.

Соціальними робітниками терцентру виконано 4742 відвідування та надано 6951 послугу. На спеціальний рахунок установи за надані послуги отримано коштів у сумі 18,5 тис. грн від 16 громадян, яким надавалася послуга догляду вдома платно. Слід зазначити, що працівники терцентру також здійснювали погодинний догляд за лежачими громадянами на прохання їх родичів. Наразі вартість години цієї послуги складає 23,6 грн.

Згідно з міською програмою соціального захисту та адресної підтримки ветеранів війни, інвалідів та окремих категорій громадян “Турбота” соціальні робітники відділення організації надання адресної натуральної та грошової матеріальної допомоги надають допомогу в оформленні документів і тим, кому важко пересуватись. Зокрема, 10 громадян похилого віку, яким надається соціальна послуга догляду вдома, отримали матеріальну допомогу з міського бюджету на суму 6,7 тис. грн. За звітний період працівниками відділення організації надання адресної натуральної та грошової матеріальної допомоги виявлено 277 громадян похилого віку, інвалідів, хворих та інших громадян, які перебувають у складній життєвій ситуації та потребують надання адресної натуральної і грошової допомоги. За звітний період соціально-економічні послуги були надані 123 особам, у тому числі: 5 учасникам війни; 5 ветеранам праці; 91 громадянину похилого віку; 14 громадянам з інвалідністю; 11 працюючим; 14 не працюючим (хворим) та 11 громадянам інших категорій.

Завершуючи доповідь Ірина Бурикіна зазначила, що колектив терцентру висловлює вдячність міській владі, керівникам усіх підприємств, організацій, комунальних служб та медичних закладів за сприяння у вирішенні проблемних питань людей, які потребують як соціальної допомоги, так і психологічної підтримки.

Окрім цього, рішенням виконкому було надано дозвіл на видалення сухих дерев згідно з протоколами, складеними у червні поточного року відповідною комісією. Також були затверджені рішення про прийняття на квартирний облік осіб, які мають право на отримання житла та поліпшення житлових умов.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації.

Джерело: Першотравенськ Сьогодні.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Полтавські пацани рвуть мережу

Стеллa из шoу «Хoлoстяк-7» рaсскaзaлa, был ли у нее секс с Дмитрием Черкaсoвым

Укрaинскaя секс-симвoл сделaлa зaявление o свoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят встречaться с пoлными женщинaми

Безвиз с ЕС: скoлькo нужнo денег в сутки (ИНФOГРAФИКA)

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району